Відбулася презентації роману «Війни художників» Станіслава Стеценка

IMG_3544

Згадую 2000 рік, коли вийшла друком друга книга черкаського письменника Станіслава Стеценка «Чорна акула в червоній воді». Наклад у 10 тисяч примірників миттєво розійшовся по книгарнях. Мабуть, такого не було за всіх часів незалежності України. Отже, цей автор став відомим завдяки зазначеному бестселеру.

Нещодавно у Черкаській обласній бібліотеці Станіслав Миколайович презентував нову книгу «Війни художників», видана у видавництві «Брама-України», редактором якої є Олександр Третяков.

Олександр Миколайович розповів про одну із перших презентацій книги у м. Києві на «Мистецькому арсеналі». На запитання відвідувачів, О. Третяков відповів: «Ми видаємо сучасного українського письменника, який мешкає в Черкасах». Насправді, книга після презентації у столиці набула широкого  розголосу. Тому і не дивно, що читальний зал юнацької бібліотеки був переповнений: молодь не байдужа до творчості письменника.

Про перші кроки в літературі розповів сам винуватець свята: «Перше своє оповідання надіслав до «Літературної України». Надсилав і в інші видавництва. Були відмови, але на цьому не зупинявся. Враховував одне із десяти зауважень… Публікувався  в багатьох періодичних  виданнях». Як бачимо, шлях у літературу не завжди гладенький, а часто тернистий. Про що ж роман? Основним героєм є Микола Глущенко, який працював на НКВС. Письменник працював із архівними матеріалами СБУ.  На запитання «Як виникла ідея написати роман», С. Стеценко відповів: «Я працював в Арт-Юкрейн». Наталя Заболотна запропонувала написати роман. З’явилися люди, які знали М. Глущенка. Художник безпосередньо спілкувався із Гітлером…» Письменник не відходить від історичних подій, і  в той же час книга не позбавлена  вимислу. Роман писався протягом 6 років, події зображені в ньому актуальні, що відповідають вимогам часу. Улюбленими ж письменниками, на кого рівняються гість, є А. Хейлі, Р. Чайлі «Аеропорт», «Колеса», чтивом же вважає Чейза.

Автор подарував три примірника книги юнацькій бібліотеці, і вже по закінченні заходу читачі записувалися в чергу, щоб якомога швидше насолоджуватися написаним  С. Стеценком (звісно ж після того ж, як книга «пройде відділ комплектування»).

Станіславу Миколайовичу хочеться побажати писати і видавати романи, адже це так потрібно для суспільства.

 Оксана Галаєва, член НСПУ

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: